W sobotę 11 kwietnia w I LO w Łasku odbyła się XIV edycja Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów. Organizatorem chemicznych zawodów była Otwarta Pracownia Uzdolnień „Asymptota”, autorką testu i zadań była emerytowana już nauczycielka chemii w szkołach ponadgimnazjalnych pani Ewelina Łuc. W szrankach stanęło 31 uczennic i uczniów z 12 gimnazjów z powiatu łaskiego i z powiatów ościennych.

Gimnazjum Publiczne w Buczku reprezentowała najliczniejsza, bo sześcioosobowa drużyna trzecioklasistów pod opieką nauczyciela chemii pana Janusza Zawiszy. Wyjazd zakończył się sukcesem, ponieważ uczennica klasy IIIb Julia Szczepaniak została laureatką konkursu. Aby zdobyć ten tytuł należało zdobyć ponad 80% z ogólnej liczby punktów. Czworo uczniów z klasy IIIa uzyskało tytuł finalisty, a byli to kolejno Dawid Jaszczak, Natalia Pyrek, Weronika Rzepkowska i Izabela Wróbel. Uczniowie ci przekroczyli pułap 60% ogólnej ilości punktów, a dwójce z nich niewiele brakło do tytułu laureata.  Podobnie jak Martynie Borowieckiej z klasy IIIa której tylko 2 punkty zabrakło do osiągnięcia trofeum finalisty. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową, którą uczniowie wybierali sobie sami, począwszy od ucznia z najlepszym wynikiem. Wśród sponsorów imprezy znalazł się również Wójt Gminy Buczek, który od kilku już lat zachęca w ten sposób młodzież do lepszej nauki.

Drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce, jest to najlepszy wynik uczniów Gimnazjum Publicznego w Buczku  w historii startów w tym konkursie a jednocześnie ukoronowanie prawie dwuletniej pracy młodzieży na dodatkowych zajęciach  koła chemicznego. Galerię zdjęć można zobaczyć na stronie Łask online

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024