Czworo uczniów z klas drugich Gimnazjum Publicznego w Buczku wzięło udział w projekcie  ministerialnym "I ty możesz zostać olimpijczykiem". Dominika Pokorska, Julia Wlazłowska, Paweł Rutkowski i Jakub Skała wraz z nauczycielem chemii panem Januszem Zawisza wzięli udział w warsztatach chemicznych realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim w dniach od 14 - 19 września. Młodzież poszerzała swoja wiedzę teoretyczną w zajęciach rachunkowych i wiedzę praktyczna podczas pracy w laboratoriach chemicznych.

Zajęć laboratoryjnych było bardzo dużo ponieważ obejmowały zakres chemii nieorganicznej, organicznej, analizy jakościowej i ilościowej. Były również spotkania z kadra naukowa uczelni i z olimpijczykami Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej. Wszystkie zajęcia przeprowadzane były w miłej i przyjaznej atmosferze. Zdobyta przez młodzież wiedza i doświadczenie na pewno zaowocują w przyszłości.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,