5 listopada 2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Buczku. W bieżącym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło 47 dzieci z klas Ia i Ib. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, którzy licznie zgromadzeni, ze wzruszeniem obserwowali „jak maluchy stają się uczniami”. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Występy nagrodzono brawami i jednogłośnie orzeczono, że kandydaci solidnie przygotowali się do roli ucznia. Po zakończonej prezentacji nastąpił podniosły moment ślubowania. Aktu pasowania dokonała dyrektor ZSPiGP w Buczku Pani Renata Nowicka. Uczniowie poświadczyli swój udział w ślubowaniu stemplem z paluszka na symbolicznym szkolnym drzewku. Z rąk Pani dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a także słodycze i  czapki ufundowane przez wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego. O swoich młodszych kolegach nie zapomnieli także uczniowie klas II i III, którzy pod kierunkiem wychowawców przygotowali piękne zakładki i ołówki. Wzruszeni rodzice podziękowali Pani dyrektor Renacie Nowickiej oraz wychowawczyniom Pani Ewie Hyszko i Pani Iwonie Ignaczak za przygotowanie dzieci do pięknej uroczystości. Ten wyjątkowy szkolny dzień w życiu najmłodszych uczniów naszej szkoły zakończono wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem. Zdjęcia z uroczystości znajdują się tutaj.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024