25 kwietnia odbyły eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  W turnieju składającym się z trzech etapów udział brali  uczniowie klas 4 - 6 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. W wyniku eliminacji szkolnych utworzone były trzyosobowe drużyny w szkołach podstawowych i w gimnazjum.

Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Sprawdzian teoretyczny polegał na rozwiązaniu testu, który swą tematyką obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem w ruchu na drogach, a także z udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas części sprawnościowej oceniane były umiejętności startujących zawodników przy pokonywaniu wyznaczonego toru jazdy. Sprzęt do sprawdzianu teoretycznego i praktycznego zapewnił organizator.
Nasze Gimnazjum zajęło II miejsce drużynowo. Natomiast indywidualnie wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się Dawid Sobala z kl III a. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody (za pierwsze miejsca były to rowery) ufundowane przez sponsorów.

18 Lipca 2018
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,