W Rawie Mazowieckiej rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W finale wojewódzkim wystartowało 12 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a następnie rejonowych. Duży sukces w tej imprezie odniosła szkoła podstawowa z Buczku, która wywalczyła srebrny medal. Zespół w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak uległy jedynie szkole podstawowej (sportowej) ze Skierniewic. Trzecie miejsce wywalczyła Rawa Mazowiecka.

Wcześniej nasze tenisistki, które na co dzień trenują w LTSR Buczek (trener – Longin Wróbel) zdobyły mistrzostwo powiatu oraz rejonu sieradzkiego. Warto nadmienić, że skierniewiczanki były starsze od naszych uczennic, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była najmłodszą uczestniczką Igrzysk. Obie najlepsze drużyny będą reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w drugiej połowie maja. Sukces naszych uczennic to największe osiągnięcie naszej szkoły w ostatnich latach.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2019