W dniu 31 marca br., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach odbył się XVII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach wzięło udział 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łaskiego. Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku, Gmina Wodzierady oraz Komenda Powiatowa PSP w Łasku.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum Publicznego w Buczku – Wiktoria Dobrzańska, Wiktoria Jędryka, Piotr Czech, Błażej Krakowski, Marcel Biskupski i Agnieszka Czech.  W grupie I (szkoły podstawowe) 1 miejsce zajęła Wiktoria Dobrzańska a 4 – Wiktoria Jędryka. W grupie II (szkoły gimnazjalne) 2 miejsce zajął Piotr Czech, w grupie III (szkoły ponadgimnazjalne) 1 miejsce zajęła Izabela Szczepańska, członkini OSP w Buczku, reprezentująca I LO w Łasku.  Wiktoria Dobrzańska i Izabela Szczepańska oraz Przemysław Podemski z ZS w Kwiatkowicach, będą reprezentować powiat łaski w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. o godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Uczniów do w/w turnieju przygotował Włodzimierz Czech.