Uczniowie klas od drugiej do szóstej brali w Konkursie Ortograficznym – Dyktando Szkół Podstawowych w SP nr 5 w Łasku. Najlepiej zaprezentowała Olga Szczepańska z klasy IV.

Michał Bąk z klasy VI reprezentował naszą szkołę w XII Powiatowym Konkursie Polonistycznym w Łasku – został jego finalistą. W dniu 19 maja odebrał za to osiągnięcie nagrodę książkową.

Iwona Niedzielska i Jacek Wala z klasy III już po raz drugi reprezentowali nasze gimnazjum w Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Humorystycznej w Łasku. Jacek Wala dzięki wspaniałej recytacji wiersza K. I. Gałczyńskiego zajął I miejsce, natomiast Iwona Niedzielska otrzymała wyróżnienie. Warto podkreślić, że nie są to pierwsze sukcesy naszych recytatorów. W roku ubiegłym roku w tym samym konkursie Jacek zajął drugie miejsce, natomiast Iwona zwyciężyła dzięki znakomitej interpretacji wiersza Janiołek. Otrzymała również nagrodę za najbardziej oryginalny tekst.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów!

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018