Uczniowie klas od drugiej do szóstej brali w Konkursie Ortograficznym – Dyktando Szkół Podstawowych w SP nr 5 w Łasku. Najlepiej zaprezentowała Olga Szczepańska z klasy IV.

Michał Bąk z klasy VI reprezentował naszą szkołę w XII Powiatowym Konkursie Polonistycznym w Łasku – został jego finalistą. W dniu 19 maja odebrał za to osiągnięcie nagrodę książkową.

Iwona Niedzielska i Jacek Wala z klasy III już po raz drugi reprezentowali nasze gimnazjum w Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Humorystycznej w Łasku. Jacek Wala dzięki wspaniałej recytacji wiersza K. I. Gałczyńskiego zajął I miejsce, natomiast Iwona Niedzielska otrzymała wyróżnienie. Warto podkreślić, że nie są to pierwsze sukcesy naszych recytatorów. W roku ubiegłym roku w tym samym konkursie Jacek zajął drugie miejsce, natomiast Iwona zwyciężyła dzięki znakomitej interpretacji wiersza Janiołek. Otrzymała również nagrodę za najbardziej oryginalny tekst.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów!

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,