30 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona i urodziny Marii Konopnickiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI oraz koledzy z klas VI ze Szkoły Filialnej w Czestkowie wraz z wychowawczyniami p. Teresą Kaczorowską i p. Justyną Miszczak.

Uczniowie uczestniczący w obchodach mogli przypomnieć sobie postać naszej patronki oraz jej twórczość dzięki prezentacji przygotowanej przez p. J. Sobczak. Czwartoklasiści zaprezentowali inscenizację prezentującą wybrane wiersze napisane dla dzieci przez naszą patronkę. Najważniejsza część obchodów to konkurs dotyczący znajomości baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi przygotowany przez p. D Klemczak. Uczestniczyły w nim 4-osobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy z Buczku i klasy VI z Czestkowa. Zawodnicy musieli wcielić się w wybraną postać z baśni, rozpoznać baśniowe rekwizyty, rozpoznać postać na podstawie cytatu, rozwiązać kartę pracy, w której nie zabrakło zadań ortograficznych i redagowania własnej wypowiedzi.

Jury konkursu  w składzie: p. Alicja Hans, p. Izabela Kluczkowska i p. Teresa Kaczorowska orzekło, że treść baśni Konopnickiej najlepiej poznały uczennice z klasy IV z Buczku. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z klasy VI z Buczku, klasy VI z Czestkowa i klasa Vb z Buczku.

Wszystkim uczniom bardzo spodobały się takie urodziny Marii Konopnickiej.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,