9 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum Publicznego w Buczku uczestniczyli w Gminnym Czytaniu Quo vadis, przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Buczku i naszą szkołę. Tym przedsięwzięciem Buczek włączył się w akcję Narodowego Czytania, odbywającą się już po raz piąty pod patronatem Prezydenta RP.

 

Czytanie Quo vadis rozpoczęło się od zaprezentowania informacji na temat Henryka Sienkiewicza i jego powieści. Uczniowie mogli poznać również ekranizację Sienkiewiczowskiego dzieła podczas projekcji fragmentów filmu Jerzego Kawalerowicza z 2001 r., wybranych przez polonistki naszego gimnazjum i opracowanych pod względem technicznym prze ucznia klasy III Łukasza Sowiaka. Najważniejsza część spotkania z powieścią Sienkiewicza to oczywiście lektura fragmentów dzieła, wybranych i opatrzonych komentarzem przez Panią Alicję Hans. Czytali je dla uczniów zaproszeni goście, mieszkańcy naszej gminy: p. Czesława Węglarska, p. Marianna Klęk, p. Wojciech Kłos, nasz kolega - Tomek Adamiak, p. Elżbieta Tarka, p. Beata Tyluś, p. Agnieszka Pawlak, p. Paulina Kobielewska, p. Martyna Koper, p. Katarzyna Bogulak, p. Janusz Zawisza, p. Stanisława Piechulska, p. Teresa Kaletka.

 

Czytanie powieści H. Sienkiewicza dostarczyło wszystkim uczestnikom spotkania - i czytającym, i słuchaczom - wielu niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że dobra tradycja gminnego czytania narodowych dzieł będzie kontynuowana przez szkołę i bibliotekę w następnych latach.

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content