Dnia 14 października 2016r w ZSPiGP w Buczku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdeczne podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę do wszystkich pracowników szkoły skierowała dyr. szkoły Renata Nowicka oraz sekretarz gminy Zenona Romankiewicz. Panie złożyły życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Nagrody Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego otrzymali: dyr. szkoły mgr Renata Nowicka, mgr Jadwiga Rojszczak, mgr Ewa Ignaczak oraz mgr Danuta Klemczak.

Nagrody Dyrektora Szkoły trafiły do rąk mgr Anny Truskowskiej, mgr Małgorzaty Kilańczyk, mgr Ewy Wlazłowskiej, mgr Włodzimierza Czecha, mgr Agaty Pinar oraz pracowników obsługi Elżbiety Kaźmierczak i Katarzyny Walczak.

Po oficjalnej części rozpoczęła się część artystyczna, w której wzięli udział uczniowie klas VIa, VIb i IIa. Występy przypadły do gustu wielu zgromadzonym na uroczystości. Za swoje występy, a zwłaszcza za wesołe piosenki uczniowie zebrali duże brawa. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń II klasy gimnazjum. Interpretacja utworu De Mono -„Umieć inaczej” zaśpiewana i zagrana przez niego na gitarze wzbudziła falę braw.

Na zakończenie uroczystości młodzież wręczyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane techniką origami zakładki.

Osobami przygotowującymi akademię były: mgr Daniela Szafrańska i mgr Ewelina Sapińska (część artystyczna), mgr Małgorzata Kilańczyk (dekoracja i upominki) oraz Agata Pinar.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024