Dzień 25 października 2016  roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 24 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej w Buczku. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Wspierani przez wychowawczynię, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli  i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Pasowanie na ucznia „wielkim” ołówkiem było tylko  tego potwierdzeniem.Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Z rąk Pani Dyrektor otrzymali słodkie upominki, a także  kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego. O swoich młodszych kolegach nie zapomnieli także uczniowie klas II i III, którzy pod kierunkiem wychowawców przygotowali piękne zakładki i ołówki. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

24 Września 2018
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,