11 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. O tej ważnej dacie pamiętamy również w Buczku. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już 8 listopada. Tego dnia uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w pięknym przedstawieniu Do Polski?!... czyli teatr frontowy na emigracji przygotowanym przez grupę teatralną Pospolite Ruszenie, działającą w Łaskim Domu Kultury.

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem W. Czecha, E. Niciak, A. Zielińskiej, E. Ignaczak i J. Rojszczak przez uczniów młodszych klas szkoły podstawowej i niezawodnych gimnazjalistów oraz harcerzy.

Słuchając wierszy i pieśni patriotycznych z różnych okresów naszej historii mieliśmy okazję prześledzić wydarzenia od I rozbioru Polski do 11 listopada 1918 r. i odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. To była ważna lekcja historii, która mogła dostarczyć wielu wzruszeń wszystkim, którzy czują się Polakami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom - zespołowi Mała Kana, uczniom z klas III grającym na flażoletach, gitarzystom, zespołowi wokalnemu z II klas gimnazjum, recytatorom, żywiołowym gazeciarzom i harcerzom za piękny występ.

11 listopada, jak co roku, nasi uczniowie razem ze sztandarem szkolnym uczestniczyli w Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawianej w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Buczku. Po raz pierwszy byli z nami ze swoim sztandarem harcerze z Hufca ZHP Łask.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024