27 października 2016 r. uczniowie klas IIa i IIb wzięli udział w niecodziennych zajęciach przyrodniczych. Naszym gościem był Pan Jerzy Gawlik, który pracuje jako weterynarz w Lecznicy dla zwierząt w Buczku, a z zamiłowania jest też myśliwym. Pan Jerzy w interesujący sposób opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci poznały wygląd, tropy oraz zwyczaje wybranych zwierząt żyjących w pobliskich lasach. Uczyły się też właściwego i bezpiecznego zachowania wobec dzikich zwierząt, rozwiązywały zagadki dotyczące gwary łowieckiej, a także miały okazję posłuchać hejnałów myśliwskich.

Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu za przekazaną wiedzę, interesujące opowieści oraz niesamowite "spotkanie oko w oko" z  mieszkańcami lasu.

18 Lipca 2018
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,