Po raz drugi młodzież z naszego gimnazjum uczestniczy w akcji BTW. Odpowiedzieliśmy na propozycję Teatru Wielkiego w Łodzi i dzięki temu grupa młodych ludzi (20- 30 osób) w minionym roku szkolnym poznała klasykę teatralno- muzyczną: balet „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego, musical „My Fair Lady”, operę „Tosca” Pucciniego i operę „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta. Uczniowie otrzymują promocyjne bilety wstępu, a przejazd do Łodzi opłacony jest z funduszów szkolnych przez p. dyr. R. Nowicką.

W tym roku szkolnym grupa miłośników opery powiększyła się o kilka osób, mimo że są to wycieczki weekendowe. Byliśmy już na operze St. Moniuszki „Straszny dwór”. Wyjazd na operę narodową dwa dni po Święcie Niepodległości okazał się świetnym akcentem kulturalno- patriotycznym . W styczniowych planach jest „Halka” St. Moniuszki, później balet „Don Kichot” i opera „Holender tułacz” R. Wagnera. Cieszy, że młodzież wykazuje się takimi zainteresowaniami. Gimnazjaliści stykają się z kulturą wysoką, nabierają wiedzy, smaku artystycznego, obycia w miejscach kultury. Przeżywają wspaniałe wykonania, zaspokajają potrzeby estetyczne.

Tak wiele, za tak niewiele!  Opiekun przedsięwzięcia: Danuta Klemczak

Dzisiaj jest: Czwartek