,,Rzuć papierosa, przytul witaminy, serce i płuca będą cię lubiły!”

,,Przestań palić, bo już pora! Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowy, to jest sposób!”

Z takimi hasłami  dnia 17 listopada 2016r. grupa uczniów ze SP Czestków i GP w Buczku reprezentowała naszą gminę w konkursie na najlepszą sałatkę oraz najciekawsze hasło antynikotynowe, organizowanym przez PSSE w Łasku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Uczniowie bardzo sumiennie przygotowywali się do tej konkurencji, analizowali różnorodne przepisy kulinarne, by wybrać tę najlepszą sałatkę. Wspólnie układali hasła mówiące o zgubnym nałogu, jakim jest palenie papierosów. Zaprezentowali je na pięknych, kolorowych, dopracowanych plakatach. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego  nasi uczniowie wystrojeni byli w czerwone fartuszki i czapeczki z logo gminy. Mimo to, że nasze pyszne, zdrowe sałatki i hasła antynikotynowe nie znalazły uznania w oczach i smakach szanownej komisji, to dzieci wypadły wspaniale i godnie reprezentowały swoje szkoły. Podziękowania za włożoną pracę należą się Jakubowi Pawlakowi, Martynie Wróbel, Dominice Czajce z GP Buczek i Dominice Groblewskiej, Anicie Baczyńskiej oraz Pawłowi Owczarkowi z SP Czestków.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,