Już 2-krotnie w zawodach szkolnych w ostatnich latach tenisiści z Buczku zdobywali medale na Mistrzostwach Polski (w ubiegłym roku II miejsce). W  tym roku 7 lutego do finałów ogólnopolskich zakwalifikowały się  podopieczne trenera Longina Wróbla: Wiktoria Wróbel i Marta Holak. Zawodniczki wygrały kolejno zawody powiatowe i rejonowe, które odbywały się w Buczku. W finale wojewódzkim wystartowało aż 12 drużyn najlepszych w naszym regionie. W grach finałowych  uczennice z Buczku wyprzedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej   w Gorzkowicach i z SP 34 w Łodzi.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Buczku od początku finału wojewódzkiego, który odbył się  w Łodzi były faworytkami zawodów i jak przystało na czołowe zawodniczki w województwie, a w przypadku Wiktorii również w kraju,  nie przegrały w zawodach żadnego meczu i z kompletem punktów zajmując I miejsce w grupie i w finałach zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski.

Zawodniczkom i trenerowi życzymy powtórzenia sukcesów na stołach tenisowych zawodów ogólnopolskich!

23 Stycznia 2019
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,