W dniu 2 czerwca 2017 r. z okazji Dna Dziecka na boisku Orlik w Buczku rozegrany został Finał Wojewódzki Konkursu Orlikowej Ligi Mistrzów „Gry i zabawy” dla uczniów klas I-IV. Uczniowie wcześniej z powodzeniem kwalifikowali się w konkursie eliminacyjnym w Łodzi. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej rzadko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności  z uczniami innych szkół, dlatego dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem i nawet nie tęsknili za licznymi atrakcjami, które z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice  z dyrekcją szkoły.

Zespół z Buczku zajął w konkursie IV miejsce, ulegając w finale zespołom z Zelowa, Łodzi i Skierniewic. Młodzi sportowcy chcą wziąć jednak  rewanż w konkursie w przyszłym roku, gdyż liga ma formułę cykliczną i uczniowie obecnych klas I,II i III za rok mogą również wystartować. Zmaganiom uczestników przyglądali się i kibicowali wójt Buczku Bronisław Węglewski, Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Pan Marcin Młynarczyk oraz Dyrektor  Departamentu Sportu  i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Pani  Barbara Woźniak. Sędzią głównym finału wojewódzkiego  był nauczyciel  ZSPiGP w Buczku Włodzimierz Czech, a organizacyjną pieczę nad konkursem objął Dyrektor Mariusz Kuświk z Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024