Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku urodziny Patronki SP Marii Konopnickiej. Spotkanie odbyło się 14. 06. z udziałem uczniów kl. IV- VI, a przygotowane zostało pod kierunkiem p. D. Klemczak i p. J. Sobczak. Do pomocy zaangażowano uczniów kl. II b gimnazjum: M. Jatczak, K. Sowiaka, W. Wolną.

Całość składała się z  dwóch części. Pierwsza poświęcona została przypomnieniu najważniejszych faktów z życia i twórczości Konopnickiej. Na podstawie prezentacji multimedialnej uzupełnionej komentarzem p. Sobczak uczniowie dowiedzieli się o życiu i twórczości pisarki, a także jej związku z historią szkoły w Buczku.

Druga część oparta została na znanym z TV quizie Kocham cię, Polsko. Parafraza tego programu dała możliwość zabawy i podzielenia się wiedzą o Patronce. Rywalizowały dwie drużyny: klasy IV- V w składzie – J. Zawiasa- kapitan, J. Jarosławski, A. Motylska, P. Walczak oraz klasy VI – te w składzie – W. Dobrzańska- kapitan, W. Jędryka, M. Jarosławska, K. Mikołajewska. Liczyła się wiedza, refleks, zręczność, a często pomysłowość. Punktacja po każdej konkurencji zmieniała się na korzyść innej drużyny, toteż emocji i radości było co niemiara. Zabawę prowadziła W. Wolna. Wyjaśniała zasady każdej konkurencji, a było ich 11 (Wskazane słowa, Kto jest kim?, Gorące krzesełko, Urodziny, Koło fortuny, Polszczyzna – układanie wyrazów, Literatura- rozpoznawanie tytułu utworu po fragmencie, Licytacja 1.- ile i jakie wyrazy?, Licytacja 2.- ile?, Kalambury, Głuchy telefon).

Wygrała młodsza drużyna 56p. (starsza 53p.), która zebrała gromkie oklaski i gratulacje. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe podziękowanie, a wszyscy uczniowie urodzinowego cukierka ufundowanego przez SU. Scenariusz zabaw przygotowała p. D. Klemczak. Konkurencje przeplatane melodiami np. Sto lat ożywiły przebieg spotkania i rozweseliły publiczność. W tym roku uczniowie przygotowali fakty z życia i twórczości Konopnickiej oraz znajomość  lektur: Nasza szkapa, Rota, Pieśń o domu, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Zima zła, Jesienią, Co słonko widziało, Stefek Burczymucha.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2024