W roku szkolnym 2016/2017 Małgorzata Lipińska utworzyła projekt edukacyjny pt. "Reach out and Read". Projekt został zainicjowany razem z nauczycielką języka angielskiego z Grecji Georgi'ą Maneta na europejskiej platformie edukacyjnej e-Twinning. W projekcie uczestniczyli   uczniowie klasy V i VI b w Buczku wraz z rówieśnikami z Grecji. Głównym celem projektu było kształtowanie i doskonalenie czytania w języku angielskim. Uczniowie czytali pierwszą częśc "The Cat in the Hat" Dr Suess'a. Podczas zajęc, uczniowie nie tylko czytali ale również rozwijali umiejętnoś pisania i mówienia w języku angielskim, poznawali nowe programy, np. Answergarden i Padlet. Uczniowie swobodnie rozmawiali po angieslku ze swoimi róweśnikami z Grecji przez komunikator Skype i na Twinspace meeting.

Projekt trwał przez cały rok szkolny, uczniowie odgrywali scenki teatralne z opowiadania. Innymi zadaniami było wybranie jednego przymiotnika, który najlepiej charakteryzował książkę, słuchanie jak Justin Bieber czyta "The Cat in the Hat", wybieranie swójego ulubionego fragmentu książki. W czasie świątecznym poznawali greckie tradycje, piekli tradycyjne grckie ciastka (melomakarona). Podczas świąt Wielkanocnych otrzymaliśmy ręcznie pisane listy oraz tradycyjne ciasto "Tsoureki". Uczniowi rozwijali przedsiębiorczośc- piekli tradycyjne grackie ciastka, które później sprzedawali  w szkole. Za zarobione pieniądze zakupiliśmy 100 szt. smyczy na klucze z logo projektu "Reach out and Read" i nazwą szkoły. Smycze wysłaliśmy również szkole partnerskiej z Grecji. Na konec roku szkolnego uczniowie naszej szkoły otrzymali drobne upominki z Grecji- breloczki z nazwą naszego projektu. Wszystkie akcje można obejrzec na platformie eTwinning pod linkiem: https://twinspace.etwinning.net/29560/home

Projekt został nagrodzony prestiżową Krajową Odznaką Jakości 26 sierpnia 2017 za wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych, które zostały unane za szczególnie oryginalne i nowatorskie.      

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content