We wrześniu br. uczniowie naszej szkoły już po raz piąty uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania wielkich dzieł literatury polskiej odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem narodową lekturą było Wesele S. Wyspiańskiego. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania informacji na temat Stanisława Wyspiańskiego i jego dramatu, przygotowanych przez polonistki p. Danutę Klemczak i p. Jadwigę Sobczak. Uczniowie mogli poznać również ekranizację dzieła podczas projekcji fragmentów filmu Andrzeja Wajdy z 1973 r. Najważniejsza część spotkania z dramatem Wyspiańskiego to oczywiście lektura fragmentów dzieła, wybranych i opatrzonych komentarzem przez Panią Alicję Hans. Czytali je dla uczniów zaproszeni goście, mieszkańcy naszej gminy: p. Sławomira Orzepińska, p. Janina Szczepaniak,  , p. Elżbieta Tarka, p. Stanisława Piechulska, p. Teresa Kaletka, p. Wojciech Kłos, P. Piotr Boruń, p. Gustaw Tyluś, p. Szymon Ratajewski i p. Józef Malinowski.

W spotkaniu wzięły również udział panie z zespołu wokalnego Bogoria, które wykonały kilka przyśpiewek weselnych oraz własną piosenkę nawiązującą do wydarzeń z Wesela. Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania otrzymali zakładki do książek z cytatami z Wesela oraz pamiątkowe dyplomy z odbitą pieczęcią, nadesłaną z kancelarii Prezydenta RP. Mogli też podstemplować własne egzemplarze dramatu Wyspiańskiego.

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content