Już kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczku świętowali uroczystość Wszystkich Świętych. Na lekcjach religii poznawali istotę tego radosnego święta, na lekcjach języka polskiego - słynne polskie cmentarze w Polsce i na świecie. Wiele klas razem z wychowawcami odwiedzało groby zasłużonych buczkowian, nauczycieli, pracowników szkoły, kapłanów pracujących w naszej parafii, żołnierzy poległych w obronie ojczyzny.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem p. Krystyny Czech porządkowali groby nauczycieli, księży i żołnierzy z okresu I i II wojny światowej. Przed 1 listopada złożyli na grobach grobach żołnierzy z I wojny światowej, Tomasza Słomiana, ks. Stanisława Rutkiewicza, ks. Jana Ciesielczyka i nauczycielki Marii Rodkiewicz kwiaty zebrane przez uczniów i ułożone przez p. Beatę Krakowską. Do tej akcji włączył się Samorząd Szkolny na czele z p. Jadwigą Sobczak.

PODZIĘKOWANIA

Samorząd Uczniowski  SP w Buczku oraz Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zechcieli zakupić i podarować kwiaty na wiązanki na groby żołnierskie. Serdecznie dziękujemy również Pani Beacie Krakowskiej, która już po raz kolejny przygotowała z zebranych kwiatów piękne wiązanki.

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content