26 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrane dzieci zebrane w leśnej scenografii  z przejęciem recytowały  wiersze i śpiewały piosenki. Zatańczyły także dwa tańce ludowe: „Zajączek” i „Polkę warszawską”. Pierwszy publiczny występ pierwszoklasistów bardzo się podobał. Gromkimi brawami docenili wysoki poziom artystyczny prezentacji oraz zaangażowanie dzieci, ich rodziców i wychowawczyń. Po występie w obecności Sztandaru Szkolnego dzieci ślubowały, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniów oraz godnie reprezentować swoją szkołę.

Następnie pani Dyrektor Anna Truskowska i pani Sekretarz Zenona Romankiewicz dotykając ołówkiem ramienia wszystkich dzieci, dokonały pasowania ich na uczniów. Pod koniec uroczystości wychowawczynie pani Ewa Ignaczak i pani Jadwiga Rojszczak wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci słowników ortograficznych od kolegów i koleżanek z klasy drugiej i trzeciej. Od pani Dyrektor Renaty Nowickiej i pani Sekretarz Zenony Romankiewicz dzieci otrzymały wiele słodkości. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024