W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowego. Najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów stanęli do turniejowej rywalizacji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Eliminacje odbyły się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku przy ulicy 9 Maja.

Jak corocznie organizatorem powiatowych eliminacji Turnieju BRD byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku, którzy przeprowadzili konkurencje polegające na sprawdzianie wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  którą zweryfikowano przeprowadzając test oraz sprawdzian praktycznych umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód.

Punktacja jaką otrzymali poszczególni zawodnicy z trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły z terenu powiatu łaskiego, pozwoliła na sklasyfikowanie zespołów i wyłonienie najlepszych w poszczególnych kategoriach. W finałowej gali wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymali dyplomy, puchary oraz upominki rzeczowe Celem turnieju wpisującego się zagadnieniowo w ogólnopolską kampanię ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
Nagrody najlepszym wręczali: Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Komendant Powiatowy Policji w Łasku mł. insp. Piotr Bielewski, Sekretarz Gminy Łask Beata Mielczarek oraz Sekretarz Gminy Wodzierady. Najlepsi uczniowie otrzymali rowery.

18 Lipca 2018
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,