To miał być zwykły, męczący piątek 11 maja. Jednak wtedy odwiedził progi naszej szkoły powieściopisarz, dziennikarz pan Arkadiusz Niemirski.

Na spotkanie przybyli goście z Publicznej Biblioteki w Buczku z panią Alicją Hans na czele jako organizatorką wydarzenia oraz uczniowie klas II gimnazjum. Pan Niemirski uosabiał satyryka ze znanego w latach 80- tych kabaretu „Długi”, współpracownika III Programu Polskiego Radia, a przede wszystkim kontynuatora słynnej serii książek przygodowo-detektywistycznych „Pan Samochodzik”. Napisał ich 16, np. „Zagadka kaszubskiego rodu”. Krótko przypomniał Zbigniewa Nienackiego- autora popularnej serii i bohatera – pana Tomasza. Nadmienił także o innych swoich powieściach, np. „Bożek Templariuszy”.

Ot, spotkanie autorskie- nuda! Nieprawda. Dwugodzinna prezentacja to dynamiczna, dowcipna, zaskakująca i interesująca lekcja, na której uczniowie pozyskali wiedzę, zachętę do czytania, odkryli namiętność pisarza do zespołu rockowego i związaną z tym jego działalność jako dziennikarza muzycznego, który pisał artykuły do czasopism, np. „Tylko Rock”.

Gimnazjaliści po dwóch godzinach wcale nie byli zmęczeni, znudzeni czy oburzeni, że nie wyszli na długą przerwę. Przeciwnie- wypowiadali później bardzo pochlebne opinie, mówiąc, że czas im się nie dłużył, pan przekazał im dużo pozytywnej energii, docenili także dowcipne ujęcie treści, dobrą muzykę w tle. Zapamiętali, że warto mieć marzenia, bo one się spełniają.

Dziękowali za udane spotkanie!

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024