We wrześniu br. uczniowie naszej szkoły już po raz szósty uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania wielkich dzieł literatury polskiej odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem, w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, narodową lekturą było Przedwiośnie S. Żeromskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania informacji na temat Stefana Żeromskiego i jego powieści, przygotowanych przez polonistki p. Danutę Klemczak i p. Jadwigę Sobczak. Uczniowie mogli poznać również ekranizację dzieła podczas projekcji fragmentów filmu Filipa Bajona z 2001 r. Najważniejsza część spotkania z powieścią Żeromskiego to oczywiście lektura fragmentów dzieła, wybranych i opatrzonych komentarzem przez Panią Alicję Hans. Czytali je dla uczniów zaproszeni goście, mieszkańcy naszej gminy: p. Piotr Boruń, p. Teresa Kaletka, p. Mariusz Kowalczyk, p. Józef Malinowski, p. Wioletta Pisarska, p. Iwona Ratajczyk, p. Sławomir Szulc, p. Elżbieta Tarka, p. Gustaw Tyluś, p. Mariola Urbaniak, p. Alicja Walczak, p. Czesława Węglarska.    

Serdecznie dziękujemy organizatorom Narodowego Czytania Przedwiośnia w gminie Buczek za przybliżenie nam tego ważnego dzieła i ważnego głosu wybitnego pisarza na temat losów naszej Ojczyzny.

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
22 Października 2018
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content