W piątek, 12 października uczniowie klas VI,  VIII oraz III gimnazjum obejrzeli spektakl zaprezentowany przez TNT Theatre Britain  w języku angielskim pt. "Pigmalion" autorstwa G.B.Shawa. Spektakl opowiada o tym jak Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins. Wrażenia uczniów po spektaklu były pozytywne, oto niektóre z nich:
"Osobiście spektakl wywarł na mnie pozytywne wrażenie, każdy powinien obejrzeć tę sztukę. Chociaż był to dramat, można było się również uśmiać " Seweryn Pisarski, kl. VIIIB
"Sztuka ta spodobała mi się bardzo, rozumiałem 70 % z całej sztuki" Łukasz Kubik, Kl.VIIIB
"Aktorzy mówili głośno i wyraźnie, przez to cała sztuka była zrozumiała i ciekawa" Klara Mikołajewska, kl. VIIIA

17 Kwietnia 2024
Anicet, Innocenty, Innocenta, Jakub,