W święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny  Polacy odwiedzają cmentarze, aby pomodlić się, ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami i katechetami odwiedzają buczkowski cmentarz. Porządkują groby żołnierzy z okresu I i II wojny światowej, przynoszą kwiaty, zapalają znicze. Odwiedzają mogiły zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczą się w ten sposób historii naszej Małej Ojczyzny oraz szacunku dla tych, którzy odeszli i którym tak wiele zawdzięczamy. Na początku października Samorząd Uczniowski razem ze Szkolnym Kołem Caritas rozpoczął zbiórkę sztucznych kwiatów na wiązanki. Spotkała się ona z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły. Z zebranych kwiatów Pani Monika Krakowska przygotowała piękne wiązanki i stroiki. Złożyliśmy je na grobach zasłużonych buczkowian oraz poległych w obu wojnach światowych.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024