W dniu 9 listopada (w piątek) młodzież ze Szkoły Podstawowej w Buczku uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod kierunkiem p. Elżbiety Jędryki przygotowała montaż słowno – muzyczny nawiązujący do wydarzeń sprzed stu lat. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele, poczet sztandarowy naszej szkoły, Związku Harcerstwa Polskiego oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczku. Swą obecnością zaszczycił nas też Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski. O godzinie 11:11 wszyscy zebrani odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.

Zaprezentowały się również dzieci z klas drugich, które pod kierunkiem p. Ewy Ignaczak zagrały na flażoletach i zaśpiewały dwie okolicznościowe pieśni. Dzieci z zerówki, przygotowane przez p. Ewę Hyszko, przedstawiły układ taneczny z biało – czerwonymi rekwizytami. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Łukasz Maciejewski. Na zakończenie akademii okolicznościowe przemówienie na temat odradzającej się po 123 latach niewoli Rzeczypospolitej wygłosił p. Włodzimierz Czech. Pani dyrektor Renata Nowicka w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na potrzebę kultywowania wartości patriotycznych w życiu nas wszystkich, a szczególnie młodego pokolenia. Podziękowała za przygotowanie akademii odpowiedzialnym nauczycielom i występującym uczniom, przybyłym gościom i rodzicom - za uświetnienie swą obecnością naszej uroczystości oraz wszystkim uczniom - za godną postawę i galowe stroje.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024