Pod takim hasłem obchodzony był w dniach 16.11.2018 - 22.11.2018 r. Tydzień Tolerancji w naszej szkole. Pedagog szkolny Ewa Niciak zarówno dla najmłodszych uczniów, jak i starszych prowadziła zajęcia, których celem  było przybliżenie, wyjaśnienie uczniom pojęcia tolerancja, kształtowanie postaw akceptacji, poszanowania praw innych ludzi.  Uczniowie każdej klasy wspólnie wykonywali plakaty ilustrujące tematykę zajęć, które następnie były prezentowane społeczności szkolnej. Poprzez wystawę pięknych prac, rękodzieł  wykonanych przez  podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać talenty, zdolności osób niepełnosprawnych. Dnia 22.11.2018 r. cała społeczność w szkole obejrzała, wysłuchała montaż słowno - muzyczny pod tytułem "Inny nie znaczy gorszy”.

Program zaczął się od legendarnego utworu ,,Dziwny jest ten świat”, do którego młodzież pod kierunkiem p. O. Kubik zaprezentowała układ taneczny. Ten dzień nie byłby szczególny, gdyby nie zaproszeni goście. Nasz program uświetnił  swoim  występem  zespół Color Dance z SOSW w Łasku, wykonując układ choreograficzny z chustami do przepiękniej muzyki P. Czajkowskiego „Walc kwiatów”.  Problem niepełnosprawności ruchowej przybliżyła nam p. Elżbieta Ciołek ze Sędziejowic, która nie tylko opowiedziała z jakimi trudnościami, ograniczeniami spotyka się w życiu codziennym, ale także pięknie zaśpiewała. SU pod opieką p. J. Sobczak, nawiązując do Światowego Dnia Życzliwości, mądrymi sentencjami przypomniał, jakim skarbem jest życzliwość drugiego człowieka. Za pomocą słowa, piosenki, tańca zwróciliśmy uwagę, jak ważna w życiu codziennym jest akceptacja innych, życzliwość we wzajemnych relacjach, przezwyciężanie stereotypów i uprzedzeń.

Organizatorzy szczególne podziękowania za wsparcie, pomoc w organizacji Dni Tolerancji w SP Buczek składają: Pani Elżbiecie Ciołek,  Środowiskowemu Domu Samopomocy w Łasku, Pani Ewelinie Słomczyńskiej wraz z zespołem Color Dance ze SOSW w Łasku.

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
24 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna,
Malina, Michalina

Do końca roku zostało 130 dni.
Zodiak: Panna

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content