Tradycją Szkoły Podstawowej w Buczku jest, że w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywają się jasełka bożonarodzeniowe.

Tegoroczne przedstawienie nawiązujące do wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa w Betlejem można było obejrzeć w naszej szkole dwukrotnie. Najpierw na widowni hali sportowej zasiedli uczniowie wszystkich klas, natomiast o godzinie 17.00 gościliśmy rodziców, nauczycieli emerytów, Pana Wójta Bronisława Węglewskiego z małżonką, Panią Kierownik Biblioteki Publicznej w Buczku Alicję Hans, Panią Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Dolina rzeki Grabi" Annę Doliwę.

W jasełkach przygotowanych przez panie Krystynę Czech i Olgę Kubik oraz pana Łukasza Maciejewskiego wzięła udział bardzo duża grupa naszych uczniów. Najmłodsze dzieci z klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń pań Ewy Ignaczak i Jadwigi Rojszczak wykonały na flażoletach dwie kolędy. Dwa chóry dzieci w różnym wieku przedstawiły pastorałki z repertuaru Arki Noego, tradycyjne kolędy oraz piosenkę Czerwonych Gitar "Jest taki dzień". Bardzo podobały się również kolędy grane na skrzypcach przez ucznia klasy szóstej Oliwiera Szajnera oraz utwór z musicalu Metro "Uciekali, uciekali" w wykonaniu uczennicy klasy ósmej Wiktorii Jędryki. Nie zabrakło też "Cichej nocy" zaśpiewanej przez dziewczynki z klasy drugiej w trzech językach - po polsku, niemiecku i angielsku.

Wśród aktorów znów można było rozpoznać uczniów prawie wszystkich klas. Najmłodsi wcielili się w pastuszków i anioły, natomiast najstarsi uczniowie z trzecich klas gimnazjum znakomicie wywiązali się z ról Maryi, Józefa, archanioła Gabriela i króla Heroda. Choć Józef przypominał współczesnego biznesmena, a Maryja współczesną dziewczynę, to ich przeżycia nawiązywały do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat i mogły dostarczyć refleksji na temat istoty świąt Bożego Narodzenia.

 

Po jasełkach do zebranych z życzeniami świątecznymi zwrócili się Pani Dyrektor Renata Nowicka i Pan Wójt Bronisław Węglewski.

 

 

 

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content