W styczniu uczniowie klas III - ich gimnazjum oraz VII - VIII szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem, p. Marcinem Banachowskim. Dotyczyło ono "Zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży".

W czasie, gdy coraz częściej w naszym menu pojawiają się fast foody, ważne jest zdobywanie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania się. Młodzież wysłuchała ciekawej prelekcji, zadawała pytania dotyczące wpływu na zdrowie wybranych produktów spożywczych, czy diety wegetariańskiej. Pan Marcin jest również dietetykiem sportowym, więc udzielał porad głównie chłopcom, którzy prowadzą aktywny tryb życia.

Uczniowie klasy VII - ej uczestniczyli także w warsztatach. Przygotowali kilka potraw ze zdrowych, wartościowych, zawierających wiele składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu produktów. Wszystkim próbującym potrawy bardzo smakowały, a były to : tarta z płatków owsianych; kotleciki jaglane; sałatka z warzyw, kaszy bul gur i piersi z kurczaka; zielone smoothie cha i shake tropikalny. Miejmy nadzieję, że te potrawy i nie tylko te, będą w przyszłości często gościły na ich stołach.

Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019