Młodzież klas VIII czterech szkół: SP w Czestkowie, SP nr 1 w Łasku, ZSO w Zelowie, SP  w Buczku spotkała się w naszej szkole 27. 03. 2019 r. na Międzyszkolnym Konkursie „Język polski na co dzień”.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności polonistycznych uczniów w różnych obszarach zgłębiania tajników tego języka, stąd pojawiły się różnorodne zadania, np. rozpoznawanie przysłów polskich, zastosowanie frazeologizmów, rozróżnianie odmian języka polskiego, rozpoznawanie niepoprawności językowych. Trzyosobowe zespoły wykonały zadania w 10 konkurencjach. Zaproszenie do pracy w komisji oceniającej przyjęły panie: Izabela Kluczkowska, Beata Magdziak.

W czasie zmagań panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, zdrowa rywalizacja. Nie zabrakło też humoru i zabawy. Do takich konkurencji należało rozpoznanie przysłowia na podstawie ilustracji, układanie 4- literowych wyrazów z liter, które mieli uczestnicy z przodu i z tyłu siebie (tę zabawę wspomagali również nauczyciele, a naszą drużynę zasiliła pani dyrektor), rozpoznawanie błędów językowych na podstawie scenki „Przyjaźń to niełatwa sztuka”, jaką przygotowali uczniowie kl. Va i VI (M. Marciniak, Sz. Płuciennik, O. Szulc, O. Szajner).

Oczekiwanie na wyniki konkursu uprzyjemnił słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych.

Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Łasku. Paulina Olszacka, Jakub Kudra, Juliusz Karasiński otrzymali słuchawki. Drugie miejsce należało do zespołu z Buczku (M. Jarosławska, K. Mikołajewska, W. Dobrzańska). Dziewczęta dostały komputerowe myszki. Drużyna trzecia to uczniowie z Czestkowa nagrodzeni pendrive'ami i czwarta to młodzież z Zelowa, która zasłużyła na książki. Wartościowe nagrody ufundowała p. dyr. Renata Nowicka, która również wspierała w przygotowaniach organizatorki konkursu p. Jadwigę Sobczak i p. Danutę Klemczak. Pani dyrektor uhonorowała książką panie polonistki przygotowujące młodzież, a także te pracujące w komisji. Wszyscy obecni opuścili salę zadowoleni.

Organizatorki dziękują za udział uczniom, opiekunom, paniom z komisji, pani dyrektor.

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content