W piątek 7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy szóstej ze SP w Buczku wraz z wychowawczynią Jadwigą Sobczak wzięli udział w IV edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam". W jej ramach uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie czytali dla przyjemności. Jej cel to stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń związanych z książką. Organizatorem akcji był wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.

O godzinie 10 zasiedliśmy na ławeczkach pod tężnią solankową na buczkowskim rynku i czytaliśmy te książki, które każdy z uczestników akcji przyniósł z domu. Na zakończenie spotkania odbył się  konkurs czytelniczy, a za każdą poprawną odpowiedź przewidziana była słodka nagroda od pań z Reginy Guzik i Oliwii Szczepaniak z Biblioteki Publicznej w Buczku. Po wspólnym tańcu "A ram sam sam" wróciliśmy do szkoły.

16 Października 2019
Światowy Dzień Żywienia i Walki z