10 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczku uczestniczyli w VIII edycji  Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Życie to nie gra" zorganizowanego przez SP w Marzeninie. Uczniowie klasy VI: Nikola Sikalska, Patrycja Walczak i Krzysztof Kochanek musieli się wykazać znajomością dwóch powieści Marcina Szczygielskiego Klątwa dziewiątych urodzin i Czarownica piętro niżej. Nasi szóstoklasiści po teście i konkurencjach związanych z rozpoznawaniem i omawianiem rekwizytów pojawiających się w powieściach zajęli II miejsce.

Uczniowie klas VIII: Wiktoria Dobrzańska, Magdalena Jarosławska i Bartłomiej Tosik uczestniczyli w podobnych konkurencjach, ale dotyczyły one powieści Czarny młyn i Za niebieskimi drzwiami. Otrzymali wyróżnienie i nagrody książkowe. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu w konkursie i bardzo cieszymy się, że chcą czytać książki i sprawia im to przyjemność.

Dzisiaj jest: Czwartek
20 Lutego 2020