12 września br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami już po raz siódmy uczestniczyli  w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania odbywającej się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.Spotkanie przy lekturze nowel polskich odbyło się przy tężni solankowej na rynku w Buczku. Rozpoczęło się od przypomnienia idei akcji czytania narodowych dzieł oraz informacji na temat noweli jako gatunku literackiego. Fragmenty wybranych nowel czytali dla nas: pani Dorota Ciabiada, pani Elżbieta Tarka, pani Iwona Ratajczyk, pani Mariola Urbaniak, pani Teresa Kaletka, pani Alicja Walczak, pani Barbara Olejnik, pani Beata Grzelak, pani Stanisława Piechulska, pan Józef Malinowski, pan Kamil Pisarski, pan Grzegorz Antczak i pan Piotr Boruń.

Lektura każdej noweli poprzedzona została komentarzem na temat jej bohaterów i problematyki oraz prezentacją autora. Tej dokonali uczniowie klas VI i VII, wcielając się w postacie M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, B. Prusa, H. Sienkiewicza i S. Żeromskiego.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali odcisk pamiątkowej pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,