26 lutego 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrane dzieci zebrane w sali z przejęciem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Zatańczyły także dwa tańce ludowe: „Owczareczka”i „Grożonego”. Pierwszy publiczny występ pierwszoklasistów, ale bez udziału widowni i rodziców. Po występie w obecności Sztandaru Szkoły dzieci ślubowały, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniów oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie pani dyrektor Anna Truskowska dotykając ołówkiem ramienia wszystkich dzieci, dokonała pasowania ich na uczniów.

Pod koniec uroczystości wychowawczynie pani Ewa Ignaczak i pani Mirosława Stawska wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci kubeczków przygotowanych przez rodziców. Od Pań Dyrektor dzieci otrzymały słodkości. Uroczystość została uwieczniona w formie nagrania wideo  i przekazana rodzicom.

Dzisiaj jest: Sobota
17 Kwietnia 2021