17 listopada 2009 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia integracyjne dla klas „0” – VI pt.: „Pożegnanie jesieni”, w ramach których uczniowie brali udział w licznych konkursach ocenianych przez jury w składzie:

Sekretarz gminy Buczek Zenona Romankiewicz – przewodnicząca,

Wice dyrektor szkoły Anna Truskowska,

Pani Wioletta Kaflak.

Część konkursową poprzedziły występy klasy II. Pod kierunkiem wychowawczyni Jadwigi Rojszczak, uczniowie śpiewali piosenki oraz przedstawili inscenizację tekstu, pt.: „Co słychać w lesie?”

W konkursie klas IV – VI pt.: „Jesienne zmagania” zwyciężyła klasa VI a, kolejne miejsca zajęły klasy: VI b, IV i V. Uczniowie prezentowali wiersze, piosenki, „ekologiczne drzewa” oraz girlandy wykonane z darów jesieni, które pięknie ozdobiły salę gimnastyczną.

W klasach I – III przeprowadzono konkurs na najładniejszy karmnik. Jury miało trudne zadanie, ponieważ w tym roku wszystkie były przepiękne, jednak należało wybrać. Nagrody otrzymali:

Natalia Motylska – I miejsce,

Dominik Krawczyk – II miejsce,

Aleksandra Pokorska – III miejsce,

Piotr Czech – wyróżnienie.

Największym powodzeniem cieszył się konkurs na „Miss Jesieni”. Dziewczynki z klas „0” – III zaprezentowały przepiękne stroje, w przygotowaniu których pomagali rodzice, a szczególnie mamy. Jak to określiła pani sekretarz: „Był to najbardziej kolorowy konkurs”.

"Miss Jesieni” została Oliwia Magdziak

I Vice Miss Jesieni Aleksandra Jędrysiak

II Vice Miss Jesieni Zuzanna Niciak

III Vice Miss Jesieni Agata Ignaczak

Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Michalska, Katarzyna Jabłońska, Julia Opieczyńska, Magdalena Jatczak, Marysia Sobczak.

W przerwach między konkursami oraz podczas obrad jury, czas umilały nam występy klasy „0”, pani Ola Zielińska przygotowała z najmłodszymi dziećmi piosenki i wiersze o jesieni. Natomiast uczniowie z klasy III i VI pod kierunkiem pani Ewy Ignaczak, w przepięknych strojach ludowych, zaprezentowali: krakowiaka, kujawiaczka, poloneza i mazura.

Pani Agata Pinar ogłosiła wyniki wcześniej przeprowadzonego konkursu plastycznego pt.: „Las – płuca Ziemi”. Najładniejsze prace zostały zaprezentowane na gazetce.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym:

Klasa IV: Adrianna Kusiak – I miejsce, Bogusława Kilańczyk – II miejsce, Aneta Krzemińska – III miejsce. Wyróżnienia: Patrycja Żak, Katarzyna Mielczanek, Weronika Rzepkowska, Kaja Kochanek.

Klasa V: Błażej Błoński – I miejsce, Oliwia Pinar – II miejsce, Natalia Jędryka i Klaudia Biskupska – III miejsce. Wyróżnienia: Weronika Przepiórkowska, Izabela Krzesińska, Natalia Gierczak, Marcelina Stawska, Aleksandra Grzymska, Oliwia Jakóbczak.

Klasa VI a: Mateusz Kaflak – I miejsce, Mikołaj Biskupski – II miejsce. Wyróżnienia: Bartłomiej Tyluś, Patrycja Siewierska, Maria Bacowska.

Klasa VI b: Magdalena Pokorska – I miejsce, Magdalena Holak – II miejsce. Wyróżnienia: Klaudia Przybylak, Malwina Surowa.

Zajęcia integracyjne prowadziły: Magdalena Holak i Klaudia Przybylak pod kierunkiem Anny Załęckiej.

Nagrody ufundowali: Rada Rodziców i LOP.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024