Długo oczekiwana wiosna przyszła do nas w niedzielę. Przyniosła słońce, ciepły powiew wiatru, śpiew ptaków i radość. Nasza brać uczniowska przywitała nową porę roku w poniedziałek 22 marca 2010 roku. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Lipińskiej, Moniki Kochanek i Mirosławy Stawskiej. Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów, przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów.

Uczennica kl. III, Magda H. przygotowała Familiadę, w której wzięły udział dwie drużyny: damska i męska. Kapitanem grupy dziewcząt była pani Jadwiga Sobczak, zaś na czele zespołu chłopców stanął pan Andrzej Zieliński. Obie drużyny walczyły bardzo dzielnie, odpowiadając na szereg trudnych pytań, jednak ostateczne zwycięstwo odniosły panie.

Nie wszystkim uczniom było dane odpoczywać, oglądając Familiadę. Jednocześnie trwał Konkurs Fryzur, do którego wszystkie klasy wytypowały swoich przedstawicieli. W ciągu niespełna pół godziny powstały fryzury tak oryginalne i niebanalne, że niejeden zawodowy fryzjer mógłby pozazdrościć naszym konkursowiczom pomysłowości i fachu.  Jury pod przewodnictwem pani wicedyrektor Anny Truskowskiej przyznało nagrody w następujących kategoriach:

- najoryginalniejsza fryzura – Anna Witusik

- fryzura najbardziej estetyczna – Joanna Pniewska

- najlepsza prezentacja fryzury – Joanna Niewulska.

Podczas obrad jury mogliśmy podziwiać nasze gimnazjalistki w układach tanecznych. Wystrzałowe układy hip-hopowe zaprezentowały uczennice klasy II i III( Marlena, Paulina,, Ela, Wika, Aga i Ola) oraz dziewczyny z kl. I (Aga i Kasia). Mogliśmy również podziwiać moonwalk Oli G. w tańcu naśladującym nieżyjącego już króla popu, Michaela Jacksona.

Na szczęście w tym babskim gronie znalazł się jeden rodzynek. Honor mężczyzn uratował Rafał J., który zatańczył samodzielnie wymyślony układ.

I tak w bardzo przyjemnej atmosferze minął nam pierwszy wiosenny dzień w szkole.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,