W kwietniu odbył się szkolny konkurs ekologiczny "Piękno przyrody naszego regionu" dla klasy szóstej i siódmej. Uczniowie pracowali w parach, na początek rozwiązali test (20 pytań) dotyczący parków krajobrazowych województwa łódzkiego: Międzyrzecza Warty i Widawki oraz Spalskiego; następnie rozpoznawali zwierzęta i rośliny chronione występujące w naszym województwie; ostatnią konkurencją było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej ogólnej wiedzy ekologicznej. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane, różnice punktowe były niewielkie.

Wyniki konkursu: I miejsce: Alicja Motylska i Marta Niedzielska; II miejsce: Natalia Niedzielska i Klaudia Sobieraj; III miejsce: Karolina Chęcińska i Justyna Rutkowska; IV miejsce: Nikola Sikalska i Patrycja Walczak; V miejsce: Krzysztof Kochanek i Błażej Wlazłowski. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy! Dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej nauki. Opiekunowie LOP.

24 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Ziemi