4 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Buczku obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się tabliczki mnożenia. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie pamięciowych rachunków po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób- podczas krótkich egzaminów dostosowanych do poziomu uczniów. Egzaminatorami byli uczniowie z kl. VIII naszej szkoły. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, które zaopatrzone były w losy sprawdzające wiedzę kolegów i dorosłych. Po krótkich egzaminach zostali wyłonieni Eksperci Tabliczki Mnożenia dla swojego poziomu nauczania.

W każdej klasie wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia :

Kl.III: Jan Zawiasa, Kacper Gwis, Alicja Gorządek, Amelia Krawczyk

KL.IV: Róża Kostrzewa, Maja Kowalska, Justyna Badziak, Zuzanna Sobala, Patryk Mizera

Kl.V.: Piotr Kisielewski

Kl.VI: Mariusz Szkudlarek, Cezary Bartczak, Martyna Marciniak

KL.VII.: Julia Czerwińska, Kamil Nawrot, Natalia Niedzielska, Błażej Wlazłowski, Krzysztof Kochanek, Nikola Sikalska, Szymon Walczak, Zuzanna Niewulska, Patrycja Walczak, Michał Parada

KL.VIII: Justyna Rutkowska, Julia Zawiasa, Alicja Motylska

Wszyscy Mistrzowie Tabliczki Mnożenia otrzymali drobne nagrody ufundowane przez panią dyrektor naszej szkoły.

Koordynatorzy akcji  Ewa Wlazłowska i Małgorzata Kilańczyk  zapowiedziały, że w trakcie całego roku szkolnego będą przeprowadzane krótkie sprawdziany na pamięciowe liczenie w kl. IV-VI, a najlepsi uczniowie będą otrzymywać drobne nagrody.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,