25 października  2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Buczku. W bieżącym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło 39 dzieci z klas Ia i Ib. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Występy nagrodzono brawami i jednogłośnie orzeczono, że kandydaci solidnie przygotowali się do roli ucznia. Po zakończonej prezentacji, nastąpił podniosły moment ślubowania. Aktu pasowania dokonała Dyrektor SP Pani Anna Truskowska oraz Sekretarz Gminy Buczek Pani Zenona Romankiewicz. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. O swoich młodszych kolegach nie zapomnieli także uczniowie klas II oraz IIIa i IIIb, którzy wręczyli upominki o tematyce przyrodniczej. Wzruszeni rodzice podziękowali Pani Dyrektor Annie Truskowskiej oraz Pani Sekretarz Zenonie Romankiewicz oraz wychowawczyniom Pani Joannie Klęk i Pani Ewie Hyszko za przygotowanie dzieci do pięknej uroczystości. Ten wyjątkowy dzień w życiu najmłodszych uczniów naszej szkoły zakończono wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,