Tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Buczku, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, uczniowie przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku pod tytułem Bóg jest w nas. Przedstawienie nawiązywało do relacji między ludźmi. 

Jasełka rozpoczęły się występem uczniów z klas III pod kierunkiem pani Ewy Ignaczak i pani Jadwigi Rojszczak, którzy zagrali na flażoletach i zaśpiewali dwie kolędy. Następnie uczniowie z klas VII i VIII odegrali swoje role, wcielając się w różne postacie. W rolę pasterzy wcielili się chłopcy z klasy V i VI natomiast dziewczyny śpiewały kolędy. Całej społeczności szkolnej bardzo podobały się występy Krystiana Gebela i Oliwiera Szjnera, którzy zaprezentowali swoje umiejętności grając kolędy kolejno na klarnecie i na skrzypcach.

Na zakończenie jasełek wystąpiły najmłodsze dzieci z zespołu KANA przygotowane przez panią Aleksandrę Zielińską.

Oprawę muzyczną przygotował pan Łukasz Maciejewski, a dekorację pani Olga Kubik. Nad całością czuwała pani Krystyna Czech.

Po przedstawieniu zostały wręczone nagrody za wykonanie najpiękniejszej ozdoby Bożonarodzeniowej dla wszystkich 30 uczniów, którzy je przygotowali i zaprezentowali. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, cierpliwości i estetyki wykonania.

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content