LIST OD PREZYDENTA

Pragniemy zaprezentować list, jaki nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy po wzięciu udziału w IX edycji akcji Narodowego Czytania. Otrzymaliśmy również pamiątkowe wydanie Balladyny Juliusza Słowackiego - tegorocznej narodowej lektury, opatrzone dedykacją pary prezydenckiej. Wzbogaci ono zasoby naszej szkolnej biblioteki.

Nasza szkoła razem z Gminną Biblioteką Publiczną w Buczku współuczestniczy w akcji Narodowego Czytania od 2013 r. Lektorami narodowych lektur byli nasi nauczyciele, uczniowie i absolwenci. Razem z naszymi paniami polonistkami co roku przygotowujemy i prezentujemy podczas wrześniowych spotkań z polską literaturą informacje na temat autorów lektur, samych dzieł oraz czasów, w jakich powstawały.

Cieszymy się, że w tym roku, pomimo trudności i lęków związanych z pandemią koronawirusa, Narodowe Czytanie w Gminie Buczek również się odbyło, a my mogliśmy w nim uczestniczyć.

Podziękowania od Prezydenta

List od Prezydenta RP