21 października 2013 r. w ZSPiGP w Buczku odbyła się uroczystość oddania do użytku kompleksu szkolno – przedszkolnego połączona z Dniem Edukacji Narodowej.

Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski, który serdecznie witał licznie przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: senator RP Andrzej Owczarek, poseł na Sejm RP Cezary Olejniczak, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur,  członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, dyrektor kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia – Marcin Młynarczyk, prezes KRUS województwa łódzkiego i radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Elżbieta Nawrocka, prezesa WFOŚiGW w Łodzi Zbigniew Stasiak, dyrektor Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Dominik Patora, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Jan Wroński, Powiatowy Inspektor Łucja Żurawska, wicekurator Łódzkiego Kuratorium Oświaty Konrad Czyżyński, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Renata Kasprzyk-Papierniak, wicestarosta Powiatu Łaskiego Wojciech Sikora, przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Andrzej Banaszczyk, burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, Wójt Gminy Wodzierady Bożena Płonek, Wójt Gminy Widawa Jerzy Woźniak, Powiatowy Komendant Policji Bartosz Głowacki, Powiatowy Komendant PSP Piotr Rudecki, szef sztabu 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku ppłk Piotr Wojtczyk, wiceprezes ŁSZS  Marian Przybylski, prezes LDG „Dolina rzeki Grabi” Anna Doliwa, radni, sołtysi i druhowie OSP gminy Buczek.

Zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, a proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Buczku ksiądz kanonik Zbigniew Kaczmarkiewicz poświęcił kompleks szkolno-przedszkolny. Następnie Wójt Bronisław Węglewski wręczył dyrektor ZSPiGP w Buczku Renacie Nowickiej i dyrektor Gminnego Przedszkola Monice Kochanek symboliczne klucze do nowego obiektu. Gości zwiedzających przedszkole i część przeznaczoną dla uczniów szkoły podstawowej z klas 0-III tańcem „Grozik” powitały przedszkolaki z obu grup wiekowych. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły przestronne sale dla dzieci i uczniów, nowe wyposażenie oraz fakt, że obiekt powstał w rekordowo krótkim czasie jednego roku.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali na drugim piętrze. Dyrektor Wydziału Strategii i Kadr KO w Łodzi Elżbieta Modrzejewska poinformowała o odznaczeniu Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nauczycieli pani Ewy Ignaczak i pana Janusza Zawiszy. Nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymali dyrektor ZSPiGP w Buczku Renata Nowicka i nauczyciel Andrzej Zieliński. Odznaczenia i nagrody wręczali wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i łódzki kurator oświaty Konrad Czyżyński. Następnie nagrody wyróżniającym się w pracy pedagogicznej nauczycielom wręczył wójt Bronisław Węglewski i dyrektor Renata Nowicka. Nagrody wójta otrzymali: Agnieszka Badowska, Włodzimierz Czech, Małgorzata Kilańczyk, Anna Truskowska, Ewa Wlazłowska, Janusz Zawisza. Nagrodę Wójta otrzymała również Krystyna Sobala pracownik kuchni szkolnej.

Dyrektor ZSPiGP w Buczku wręczyła nagrody: Zofii Bałuskiej, Piotrowi Olejniczakowi, Krystynie Czech, Danucie Klemczak, Małgorzacie Lipińskiej oraz pracownikom administracyjnym Jolancie Rejmonczyk i Wioletcie Kaflak.

Dowodem wdzięczności i najlepszych życzeń dla nauczycieli w dniu ich święta były kwiaty od uczniów.

W związku z zakończeniem budowy kompleksu oświatowego wójt Bronisław Węglewski podziękował osobom szczególnie zaangażowanym w realizację inwestycji oświatowych i gminnych. Pamiątkowe statuetki otrzymali: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa Witold Stępień, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, dyrektorowi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Urzędzie Marszałkowskim Dominik Patora, dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska, zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Zbigniew Stasiak.

W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły i przedszkola słowa podziękowania za wybudowanie nowego kompleksu szkolno – przedszkolnego oraz modernizację starszej części szkoły do wójta Bronisława Węglewskiego skierowała dyrektor Renata Nowicka. Przedstawiciele rodziców, dzieci i panie dyrektor przy gromkich brawach zebranych wręczyli panu wójtowi kosz kwiatów.

Uroczystości w Buczku były doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności naszych uczniów. Uczniowie klas III przygotowani przez panie Ewę Ignaczak i Jadwigę Rojszczak zagrali na flażoletach i zaśpiewali utwór ludowy „Sarna" . Młodsza grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Buczkowiacy" prowadzonego przez panią Ewę Ignaczak, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku zatańczyła w strojach krakowskich taniec ludowy  „Owczareczek", a grupa starsza, w strojach lubelskich, przepiękną suitę regionu lubelskiego i opoczyńskiego.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w pięknych salach nowego obiektu i znakomitych warunkach do nauki będą jeszcze chętniej niż dotychczas zdobywali wiedzę, a kiedyś jako dorośli, wykształceni i dobrze przygotowani do pracy ludzie wniosą swój wkład w rozwój naszej gminy.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024