W dniu 23.11.2013 r. najmłodsi siatkarze „Uczniowskiego Klubu Sportowego Buczek”, uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii dwójek „Rawa Cup 2013”. Turniej odbył się na Hali Millenium w Rawie Mazowieckiej. Wzięło w nim udział 20 zespołów z całej Polski. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 4 grupy i grały systemem „każdy z każdym” do 15 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy (w tym także nasza) awansowały do grupy finałowej, grającej o miejsca I-VIII.

Nasi młodzi zawodnicy, uczniowie IV klasy: Michał Bąk i Dawid Rasowski, szkolący się  pod okiem trenera Jacka Leszczyny, zajęli wysokie 5 miejsce, co jest wielkim sukcesem, zważywszy na debiut w zawodach takiej rangi.

Występ swoich podopiecznych podsumował trener Jacek Leszczyna: „Dla tych chłopców, był to pierwszy turniej jaki rozegrali, zdobycie doświadczenia przed dalszymi występami oraz jednocześnie porównanie umiejętności z innymi zespołami. Turniej pokazał nam nad czym powinniśmy dokładnie popracować. Graliśmy z drużynami trenującymi ze sobą nawet 3 lata, a jednak chłopcy, trenując niespełna rok zaprezentowali się bardzo dobrze. Zachęcam do uprawiania siatkówki i zapraszam na treningi wszystkich zainteresowanych uczniów klas III-VI szkoły podstawowej”.

Naszym młodym sportowcom życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości, sportowego szczęścia i zawsze walki o każdą piłkę.

Końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

I miejsce – Mirzec I

II miejsce – Kędzierzyn Koźle

III miejsce – SP 10 Tomaszów Mazowiecki I

IV miejsce – SP Wifama Łódź

V miejsce - UKS Buczek

VI miejsce Metro I Warszawa

VII miejsce – Mirzec II

VIII miejsce  - KPS Siedlce

IX miejsce – Piątka Turek I

X miejsce – Metro Warszawa II

XI miejsce – SP 12 Tomaszów Maz.

XII miejsce – MUKS Jedynka Rawa Maz.

XIII – miejsce -  MUKS Jedynka Rawa Maz.

XIV miejsce – Praska 30 Warszawa I

XV miejsce – Bąku Volley Piotrków Tryb.

XVI miejsce – Piątka Turek II

XVII miejsce – SP 10 Tomaszów Maz. II

XVIII miejsce – SP Wifama Łódź

XIX miejsce – SP 12 Tomaszów Maz.

XX miejsce – Praska 30 Warszawa II

29 Marca 2024