Pod takim hasłem w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki odbyło się 9.12.2013r. spotkanie z Panem Arturem Amendą prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Arka Noego”. Uczestniczyło w nim 124 gimnazjalistów z naszej szkoły. Pedagog szkolny Ewa Niciak  po raz drugi zaprosiła Pana Artura  do naszej szkoły. I ponownie była to niezapomniana lekcja o konsekwencjach,  problemach wynikających z eksperymentowania z papierosami, alkoholem i narkotykami. Zajęcia na pewno zapadły  w pamięci naszym uczniom. Było to spotkanie nie tylko pełne humoru, ale również wzruszenia, refleksji. Był śmiech i były łzy.  Taka atmosfera, to zasługa prowadzącego, który trafia do młodzieży poprzez otwartość, bezpośredniość, szczerość. Najważniejsze, by nasi uczniowie zapamiętali, jakim szczęściem jest dom, rodzina, zdrowie, i nigdy nie doświadczyli skutków głupoty.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków GKRPA w Buczku.

Dla zainteresowanych strona Stowarzyszenia ,,Arka Noego” http://www.arka.kdm.pl/pod1.html

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,