Z inicjatywy pedagoga szkolnego Ewy Niciak w szkole w Buczku, w dniach 18-20 listopada2013r. były obchodzone Dni Tolerancji.  Wtedy też, zespół uczniów z kl. IIa GP.: Weronika Rzepkowska, Klaudia Drożdż,  Rafał Jutrznia, Natalia Pawlicka (kl. Ia), przedstawił wyniki prac nad projektem gimnazjalnym pt.:  ,,Czy naprawdę jesteśmy inni? Kilka słów o tolerancji”. Głównym celem projektu było przybliżenie, wyjaśnienie uczniom naszej szkoły  pojęcie tolerancja i   kształtowanie postaw akceptacji, poszanowania praw innych ludzi. W ramach projektu uczniowie  zbadali,  w jakim stopniu są tolerancyjni  ich rówieśnicy, przeprowadzi sondaż uliczny w Łodzi, nawiązali współpracę z Kampanią Przeciw Homofobii, tam też przeprowadzili wywiad. Uczniowie przygotowali trzy prezentacje, montaż słowno-muzyczny, gazetkę ścienną. Wspólnie z Biblioteką Publiczną, z Panią Alicją Hans zorganizowali  i przygotowali spotkanie z miejscowymi Brazylijczykami, którzy wypowiedzieli się na temat rasizmu.  Problem niepełnosprawności ruchowej przybliżyła nam Pani Elżbieta Ciołek, która opowiedziała z jakimi trudnościami, ograniczeniami spotyka się w życiu codziennym. Prowadzona była sprzedaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łasku. Nasi szkolni artyści pod opieką Pani Danuty Klemczak zaprezentowali przedstawienie ,,Niepełnosprawni są wśród nas”. Grupa uczniów z kl. III gimn. wzięła udział w integracyjnym meczu w piłkę halową z uczniami z SOSzW w Łasku, a także mieli okazję nauczyć się od kolegów zasad gry w hokej halowy. Dni Tolerancji  w szkole były okazją, by każdy odpowiedział sobie na pytanie: ,,Czy naprawdę jesteśmy inni?”

Organizatorzy szczególne podziękowania za wsparcie, pomoc w organizacji Dni Tolerancji składają: Pani Elżbiecie Ciołek, gościom z Brazylii, Pani Alicji Hans, Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Łasku, Pani Krystynie Jasiczek, Pani Danucie Klemczak, Pani Małgorzacie Kilańczyk.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024