W styczniu w Sieradzu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów rejonu sieradzkiego, obejmującego byłe województwo. Gimnazjum Publiczne w Buczku reprezentowali uczniowie klas trzecich: Mikołaj Biskupski, Aleksandra Jędryka, Mateusz Kaflak, Patrycja Siewierska i Dominik Szczepański. Aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego należało rozwiązać test i uzyskać co najmniej 80% punktów. Sztuka ta udała się tylko czwórce spośród wszystkich uczestników, w tym Dominikowi Szczepańskiemu, uczniowi klasy IIIa naszego gimnazjum. Wynik  Dominika to 87,5%.

W etapie wojewódzkim Konkursu, który odbył się 07.03.2013 r. w XIII LO w Łodzi, Dominik zdobył 67,5% punktów w rozwiązywanym teście. W historii naszego gimnazjum jest to najlepsze osiągnięcie ucznia z chemii w trudnym konkursie kuratoryjnym.   Za dobry wynik i uzyskanie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego należą się Dominikowi serdeczne gratulacje. Dodam, że tytuł laureata przysługuje uczestnikom, którzy uzyskają co najmniej 90% punktów. Czy warto brać udział w konkursach kuratoryjnych? Odpowiedzcie sobie sami, drodzy uczniowie, analizując uprawnienia laureatów i finalistów konkursów wojewódzkich:

1. Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych z zakresu jednego z grupy przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym są zwolnieni z odpowiedniej części tego egzaminu na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata.

2. Zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części najwyższego wyniku.

3. Laureaci ostatniego stopnia wojewódzkiego konkursu przedmiotowego przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjęcia, które zawarte są w statucie danej szkoły ponadgimnzjalnej.

4. Laureaci ostatniego stopnia wojewódzkiego konkursu przedmiotowego otrzymują z danego przedmiotu celującą ocenę klasyfikacyjną końcoworoczną.

5. Finalistom konkursów przedmiotowych nie przysługują uprawnienia, o których mowa w pkt. 1–4.

6. Uzyskanie tytułu finalisty daje uczniowi 10 punktów (jeden tytuł), a dwa i więcej tytułów - dodatkowo 2 punkty do szkoły średniej.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,