Pod patronatem ZSP i GP w Buczku dn. 17.05.2013 odbył się Drugi Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Głównym organizatorem imprezy była nauczycielka języka angielskiego, Małgorzata Lipińska.

W konkursie uczestniczyło osiem szkół w skład których wchodziły zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazjalne: SP z Okupa, SP nr 2 z Zelowa, SP z Czestkowa, SP z Buczku, SP nr 5 z Łasku, SP z Bałucza, GP z Buczku oraz Gimnazjum z Zelowa. Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

1.Klasy IV-VI szkół podstawowych,

2.Klasy I-III gimnazjalnych.

Repertuar piosenek należał do wyboru uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne występując solo, w duetach a nawet w grupach wokalno-tanecznych.

W skład jury wchodzili: Sekretarz Gminy Buczek Zenona Romankiewicz, Aleksandra Zielińska, Janusz Zawisza, Anna Świstek oraz Marta Drobniewska. Komisja oceniała umiejętności językowe pod względem poprawności wymowy, umiejętności wokalnych oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wyłonienie najlepszych okazało się niezwykle trudne, gdyż poziom konkursu okazał się naprawdę wysoki. Dlatego też rzetelność, sprawiedliwość oraz skrupulatność przyświecały jury w wyborze zwycięzców.

Rozpoczęcie konkursu uświetnił występ taneczno-wokalny uczniów klasy III b GP w Buczku pod przewodnictwem Jakuba Pokorskiego. Konkurs prowadziły: w sekcji szkół podstawowych Agnieszka Czech i Natalia Pawlicka. Natomiast sekcję szkół gimnazjalnych: Magdalena Holak oraz Izabela Szczepańska.

Poza konkursem wystąpiły Zuzanna Newill i Julia Straus, śpiewając piosenkę Linkin Park „Castle of Glass” oraz Ewelina Paśka, Bonabo „Stay The Same”.

Po występach podczas przerwy uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami udali się na poczęstunek. Wypiekami zajęli się sami uczniowie kl. V, I a, Ib oraz IIb gimnazjum.

Po burzliwych dysputach najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni. W klasyfikacji szkół podstawowych podzielono nagrody na występy solowe i grupowe.

W występach solowych:

1. Kinga Kubik - Alicia Keys „No one” - SP nr 2 w Zelowie,

2. Weronika Wodzińska - Rihanna ft. Mikko Ekko „Stay”- SP nr 2 w Zelowie,

3. Julia Marynowska - „A Rainbow Song” - SP w Buczku.

W występach grupowych:

1. Aleksandra Pokorska i Marta Płócienniczak- Goo Goo Dolls- ‘’Iris’’- SP w Buczku,

2. Ex aequo Dominika Kalinowska, Natalia Piątkowska, Zuzanna Markiewicz, Katarzyna Szymańska – Cher ‘’The Shoop, Shoop Song’’-SP w Bałuczu oraz Karolina Chwiałkowska, Julia Kosińska, Aleksandra Bruch, Julia Żeleśkiewicz- Lenka ‘’Everything At Once’’ SP nr 5 w Łasku,

3. Ex aequo Klaudia Bonikowska, Julia Sowała, Marta Wyrwas, Natalia Koziróg, Natalia Zwolińska- Abba ‘’Mamma Mia’’-SP w Okupie oraz Maja Urbanowicz, Karolina Frankiewicz, Patrycja Staszak- Selena Gomez ‘’ Love You Like A Love Song’’- SP w Buczku, Szkoła Filialna w Czestkowie.

Natomiast w klasyfikacji klas gimnazjalnych:

1. Ex aequo Klaudia Przybylak – Adele "One & Only" - GP w Buczku oraz Zuzanna Kaliska – Rihanna "Russian Roulette"- Gimnazjum w Zelowie,

2. Ex aequo Natalia Adamczyk – Rihanna "We Found Love" - Gimnazjum w Zelowie oraz Anna Witusik – Ellie Goulding „I Need Your Love” GP w Buczku.

3. Ex aequo Katarzyna Pietrzak- Adele "Skyfall" - GP w Zelowie oraz Izabela Wróbel - "When I Was Your Man" - GP w Buczku.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Nagrody książkowe, słowniki, smycze, torby, podkoszulki, aplikacje na komórkę, notesy zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSPiGP w Buczku, wydawnictwo Pearson oraz wydawnictwo Cambridge.

Konkurs napotkał się z wielkim zainteresowaniem dlatego też z niecierpliwością oczekujemy kolejnej jego edycji. Krótkie filmiki z występów można obejrzeć na youtube wpisując II Konkurs Piosenki Angielskiej w Buczku 2013:

· KLAUDIA PRZYBYLAK http://www.youtube.com/watch?v=b0fH0GWrgG8

· KINGA KUBIK http://www.youtube.com/watch?v=JaY2W405jR8&feature=endscreen&NR=1