Gimnazjaliści z Buczku spotkali się z żołnierzami z 32. Bazy Lotniczej. Major Truskowski opowiadał młodym ludziom o zasadach, na jakich funkcjonuje baza lotnicza, w której stacjonuje eskarda nowoczesnych myśliwców. Przybliżył także gimnazjalistom jej historię. Duże zaciekawienie uczniów wzbudził informacja o możliwościach samolotu F-16. Zainteresowanym przekazał także, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać pilotem. Teraz młodzi mieszkańcy gminy Buczek wiedzą, że jeśli chcą pilotować np. F-16 muszą się uczyć języków obcych z angielskim na czele i bardzo dobrze umieć matematykę i fizykę. Goście w mundurach przywieźli ze sobą i zaprezentowali uczniom wyposażenie osobiste pilota. Młodzi ludzie mogli przymierzyć hełm, w jakim dawniej piloci latali na samolotach MIG jednak większym zainteresowaniem cieszył się nowoczesny hełm, którego używa się latając samolotem F-16. A o tym, jak wygląda lot z kabiny tej maszyny mogli przekonać się oglądając film pokazujący właśnie lot łaskim '' Jastrzębiem'' oraz codzienną pracę pilotów i obsługi technicznej samolotów i lotniska. Na koniec wizyty goście przekazali dyrektor szkoły Renaty Nowickiej oraz uczniom tablo 32 BLT z wizerunkiem myśliwca F-16 w biało-czerwonych barwach.

24 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Ziemi